Školní kluby

Školáci

Ze zkušeností pedagogů víme, že u knížek, které si děti vyberou samy, nebo společně s kamarády, je mnohem vyšší pravděpodobnost, že je skutečně přečtou a dokonce je budou i bavit. Právě na tom je založena podpora čtenářství u dětí na prvním stupni ZŠ prostřednictvím Klubu mladých čtenářů. A to je i důvodem, proč s Klubem mladých čtenářů školy spolupracují už 60 let. 

Pro děti ve věku 6-12 let připravujeme v současné době dva typy katalogů, které mohou školy odebírat: 

  • Katalogy Klubu mladých čtenářů Albatros
  • Katalogy Knižního klubu Fragment. 

Oba typy katalogů obsahují výběr knížek pro podobně staré děti. Liší se především výběrem nakladatelství, ze kterých jsou knížky do katalogu zařazeny. Katalogy KMČ Albatros obsahují více dětské klasiky, ale v  obou typech katalogů najdete téměř všechny žánry dětské literatury - od pohádek, přes dobrodružné knihy, knížky o zvířatech, knižní zpracování filmových příběhů, poezii, encyklopedie, ale například i knížky pro malé výtvarníky, nebo milovníky techniky, sportu, nebo knížky, které dětem pomáhají se školním učivem. 

Snažíme se do katalogů vybírat knížky tak, aby v nich něco našli jak knihomolové, tak i děti, které si ke čtení teprve hledají cestu. 

Děti knížku vybírají samy a samy si také zařizují její objednání a platbu. Tím ke knížce získávají jiný vztah, než kdyži jim ji pořídí někdo jiný. Pro spoustu dětí je největší motivací ke čtení to, když se můžou o knížkách bavit se svými spolužáky a společně si listovat knížkami, které si do školy objednají.

Školy, které umožňují svým žákům objednávat si knížky prostřednictvím Klubu mladých čtenářů, získávají navíc zdarma knihy do své školní knihovny. 

Více informací o tom, jak si do školy objednat doručování katalogů najdete ZDE.