Školní kluby

Kdo jsme?

Jakmile se v dětství zamilujete do čtení, láska ke knihám vám často vydrží po celý život. Proto Klub mladých čtenářů Albatros působí na mateřských i základních školách a víceletých gymnáziích. Od roku 1964, kdy klub založil spisovatel Bohumil Říha, jsme ve spolupráci s pedagogy vychovali několik generací, které dnes čtenářskou vášeň předávají dál. Knihy dětskou mysl rozvíjejí na nespočet způsobů – a vzdělaná společnost je nadějí pro světlejší budoucnost nás všech.

Do škol zasíláme na vyžádání několikrát ročně katalogy s výběrem dětské literatury. Do výběru zařazujeme knihy z nakladatelství Albatros, Fragment, CPress, Edika, B4U, Nastole, Cooboo, Egmont, Vyšehrad, Mladá fronta, Motto, XYZ a dalších. Více informací o možnostech odebírání katalogů a  typech katalogů najdete ZDE

 

Od roku 2008 vzala KMČ pod křídla mediální skupina Albatros Media. Poznejte jeho další historii v číslech:

S Klubem mladého čtenáře baví čtení všechny, a to hned z několika důvodů:

  • Novinky na jednom místě. Pravidelně informujeme školy, rodiče i děti o nově vydaných dětských knihách. Jak? Formou přehledných katalogů! Najdete je zde
  • Čtu, čteš, čteme. Motivujeme děti ke čtení, protože si knížky samy vybírají, objednávají a rozdávají společně s učitelem a spolužáky.
  • Spisovatelé na dosah. Umíme zprostředkovat řadu podnětných aktivit (besedy s autory, knižní křty, návštěvy veletrhu Svět knihy, bonusové materiály k výuce).
  • Spokojená knihovna. Školy za spolupráci odměňujeme také knihami zdarma, které rozšíří školní knihovnu nebo poslouží jako odměny studentům.

Prolistujte si aktuální katalogy