Školní kluby

Jsme tu proto, aby děti četly

Vyhlašujeme 2. ročník soutěže Vypravuj! 2018 aneb Klání vypravěčů

Vyhlašujeme 2. ročník soutěže Vypravuj! 2018 aneb Klání vypravěčů

VELKÁ SOUTĚŽ PRO JEDNOTLIVCE I TŘÍDY Vypravuj! 2018 aneb Klání vypravěčů

Staň se nejlepším vypravěčem v České republice za rok 2018!

Stačí, když natočíš krátké video, jak originálně a nápaditě vyprávíš děj knihy, kterou jsi četl, která se Ti líbila a kterou bys rád doporučil ostatním. Video by mělo trvat přibližně 3 minuty, maximálně však 5 minut (videa delší než 5 minut budou ze soutěže vyloučena).
 

Soutěžní kategorie

I. kategorie: žáci 1. stupně základních škol (jednotlivci) - do finále postupuje 7 soutěžících

II. kategorie: žáci 2. stupně základních škol (jednotlivci) - do finále postupuje 7 soutěžících

III. kategorie: skupinové vyprávění (třídy nebo skupinky žáků ze ZŠ) - do finále postupují 3 soutěžní příspěvky

 

Co je Tvým úkolem?

Každý účastník má za úkol během 3-5 minut vyprávět děj knihy, kterou přečetl a tuto svou prezentaci natočit na video. Nejatraktivnější a nejzajímavější vyprávění vítězí. Hodnotí se originalita, řečnické dovednosti, vystižení obsahu knihy, a také to, jak dokážeš pro knihu nadchnout další čtenáře.

 

Co získají vítězové?

Každý ze sedmi finalistů v I. a II. kategorii získá knihy v hodnotě 1000 Kč.

Ve III. kategorii získávají tři finálové skupiny knihy v hodnotě 2000 Kč.

Vyhlášeni a odměněni budou v I. a II. kategorii tři nejlepší vypravěči. Ve III. kategorii bude vyhláčeno pouze první místo. Absolutní vítěz v každé kategorii získá titul Nejlepší vypravěč a dostane poukázku na knihy v hodnotě 10.000 Kč ( z toho je 5.000 Kč určeno pro nákup knih pro svou školu a 5.000 Kč je určeno pro nákup knih pro vítěze). Absolutní vítěz v I. a II. kategorii získá také voucher na nákup zboží v obchodech KIKA v hodnotě 5.000 Kč. Vítěz III. kategorie získá voucher na nákup zboží v obchodech KIKA v hodnotě 10.000 Kč.
 

 


Organizace soutěže

 

Organizátorem soutěže Vypravuj! jsou nakladatelství Albatros a nakladatelství Fragment. Soutěž trvá od 1. 9. 2017 do 6. 4. 2018 (finále soutěže).

Nejpozději do 31. 1. 2018 uložte své videoprezentace na Youtube a zašlete nám odkaz na adresu vypravuj@albatrosmedia.cz. Do zprávy napište, v jaké kategorii soutěžíte, své jméno, třídu a adresu školy (u příspevků do III. kategorie  jména všech soutěžících).


Doporučená délka videoprezentace je 3 minuty. Videa delší než 5 minut budou ze soutěže vyloučena.

Ze všech zaslaných soutěžních příspěvků vybere pětičlenná porota do konce února 2018 finalisty, které pozveme do celostátního finále.
 

Finále

Celostátní finále soutěže Vypravuj! 2018 proběhne v Praze 6. dubna 2018. Finalisté předvedou před porotou své prezentace naživo. Odborná porota z nich pak vybere tři nejlepší vypravěče v I. a II. kategorii a jednoho absolutního vítěze v každé kategorii.


Průběžně umístíme vybrané videoprezentace na kanál KMČ na Youtube, popř. na internetových stránkách Albatrosu a Fragmentu, kde je může hodnotit veřejnost. V den konání finále vyhlásíme také cenu veřejnosti. S tou je spojena odměna v podobě voucheru na nákup zboží v obchodech KIKA v hodnotě 5.000 Kč.